Тројниот убиец од Градачац, Сулејмановиќ се самоуби пред очите на полицијата

Фото: Инстаграм, Нермин Сулејмановиќ/ Полицајци во Босна / фото: Профимедиа

Серискиот убиец Нермин Сулејмановиќ, кој денеска уби најмалку три лица во Градачац, се самоубил пред очите на полицијата, дознаваат босанските медиуми

Сулејмановиќ прво ја убил сопругата, а злосторството го пренесувал во живо на Инстаграм.

ВИДЕО | Бодибилдерот обвинет за тројно убиство се вклучи во живо: Го призна злосторството и најави уште убиства

Тој не застанал тука и продолжил со крвавиот чин. Како што потврдија за Кликс од Обвинителството на кантонот Тузла, најмалку три лица се убиени.

Исто така, има и неколку ранети. По ова тој повтроно се вклучил во живо на Инстаграм од непозната локација. Таму зборуваше за тоа како ги извршил убиствата. Покрената е голема полициска акција, а како што јавува Кликс тој потоа се самоубил пред очите на полицијата.

Маж од Босна ја убил сопругата, убиството го пренесувал во живо на Инстаграм

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот