Цел свет пука сеир: Погледнете ги најсмешните реакции за падот на Фејсбук, Инстаграм и Ватсап

Трите апликации Фејсбук, Инстаграм и Ватсап – кои се во сопственост на Фејсбук и работат на заедничка инфраструктура – вчера целосно престанаа да работат, кратко пред 18 часот. Други производи што се дел од истото семејство апликации, како што е Фејсбук Воркплејс, исто така престанаа да работат. Корисниците на Фејсбук едноставно видоа дека нивниот прелистувач …

Цел свет пука сеир: Погледнете ги најсмешните реакции за падот на Фејсбук, Инстаграм и Ватсап Read More »

ВИДЕО | Симпсонови на пистата кај Баленсијага: Марџ е новата модна икона

Модната куќа „Balenciaga“ се шегуваше на сопствена сметка на претставувањето на својата последна пролет/лето 2022 колекција во Париз која беше во многу необична форма – специјална епизода на легендарната анимирана серија „The Simpsons“. Брендот „Balenciaga“ не испушти да се „пофали“ со елитниот статус кој го носи како марка, високите цени кои ги има и приватните …

ВИДЕО | Симпсонови на пистата кај Баленсијага: Марџ е новата модна икона Read More »

Виц на денот: Број

Влав пишува порака на друг влав: – Јани, не можам да ти го најдам бројот, те молам ѕвони ми ти! По некое време добива порака: – Си го сменив телефонот, и јас ти го немам бројот.

Виц на денот: Исхрана

Трпе оди на преглед за висок притисок. – Не треба да јадеш месо. – А што да јадам? – Па, сливи, грозје, круши… – Јас тоа го пијам, кажи што да јадам?!

Виц на денот: Резиме

Трпе на интервју за работа. Директорот го прашува: – Во резимето ви пишува дека сте женет и имате 5 деца? – Точно. – А со рацете знаете ли нешто да правите?!

Пијан Турчин исчезнал, па ѝ се придружил на полицијата во потрагата по самиот себе

Бејхан Мутлу (50), кој се сметаше за исчезнат во Турција, случајно ѝ се придружил на потрагата по самиот себе. Тој со часови заедно со полицијата и со своите пријатели се барал себеси пред да сфати дека, всушност, го бараат него, пишуваат турските медиуми. Со часови се бараше себеси, претпоставувајќи дека потрагата е поради некој друг, …

Пијан Турчин исчезнал, па ѝ се придружил на полицијата во потрагата по самиот себе Read More »

Виц на денот: Запознавање

Малиот Трпе го прашува татко си: – Тато, како се запознавте со мама? – Долга приказна. Она верува дека јас ја имам запалено на клада уште во 1703 година и од тогаш се заколнала дека ќе се врати и ќе ми се одмазди…

ГАЛЕРИЈА: Духовит уметник гледа разни форми во мапите на државите

Таму каде што повеќето луѓе гледаат здодевни неправилни форми, јутјуберот Zackabier со помош на своето уметничко око и доста креативност, „гледа“ најразлични форми, слики и сцени. Неговиот најпознат проект се занимава со географските форми на државите во нивните граници. Консултирајќи се со своите фанови околу тоа на што личи секоја држава, тој изработува духовити слики, …

ГАЛЕРИЈА: Духовит уметник гледа разни форми во мапите на државите Read More »

Поранешен осуденик за убиства отвори „Соба на бес“ во Финска

Финец кој поминал 20 години зад решетки за две убиства, сега се обидува да го отплати својот долг кон општеството со таканаречена „Соба на бесот“. Во неа, неговите клиенти може да кршат предмети од домаќинството со бејзбол палка… Јане Ранинен (44), инаку поранешен член на банда во сиромашно и проблематично маало, ја отвори „собата“ во …

Поранешен осуденик за убиства отвори „Соба на бес“ во Финска Read More »