Мишел Хунцикер, поранешната сопруга на италијанскиот пејач Ерос Рамацоти, проговори за тешкиот период кој го доживеала во своите дваесетти години, пишуваат странските медиуми. Имено, Мишел раскажала како често била сама дома поради турнеите на Ерос, па решила да ја реши својата осаменост со сектата „Воини на светлината“. Италијанско-швајцарската убавица беше најголемата љубов на Ерос, но …

Read More »

Со помош на овие трикови: Французинките јадат кроасани и пијат вино, а се слаби

Французинките важат за едни од најелегантните дами со посебна убавина кои немаат многу поголеми проблеми со килограмите, иако многу често уживаат во неодоливиот вкус на нивните познати кроасани, како и во чаша уште подобро вино. Се прашувате како? Имено, повеќето од нив прибегнуваат кон следните трикови кои се незаменливи сојузници во одржувањето на младешкиот изглед …

Со помош на овие трикови: Французинките јадат кроасани и пијат вино, а се слаби Read More »

Интервју со Весна Ивановиќ Кастаред: Да ги отфрлиме стереотипите за да го прекинеме насилството врз жените и девојчињата

На 25 ноември започнува меѓународната кампања 16 дена активизам против родово базирано насилство. По тој повод разговараме со Весна Ивановиќ Кастаред, раководителка на Канцеларијата на UN Women – Скопје. Денеска започнува меѓународната кампања 16-дена активизам против родово базираното насилство. Кои прашања се во фокусот годинава? – Повикот за обединување на сите чинители во активизмот против …

Интервју со Весна Ивановиќ Кастаред: Да ги отфрлиме стереотипите за да го прекинеме насилството врз жените и девојчињата Read More »

ФОТО | Сопругата на Меси во Катар блесна во фустан од 5.900 денари

Антонела Рокуцо, сопругата на славниот фудбалер Лионел Меси, оправдано се смета за една од најубавите сопруги на фудбалерите, а синоќа допатувала во Катар за да го бодри својот сопруг од трибините. Антолена на Инстаграм се пофали дека ужива во друштво на нејзината најдобра пријателка Софија Балби, сопруга на уругвајскиот репрезентативец Луис Суарез. Антонела се определила …

ФОТО | Сопругата на Меси во Катар блесна во фустан од 5.900 денари Read More »

Модна икона и моќна социјална и политичка фигура: Која е Моза бин Насер, сопруга на катарскиот шеик?

Изминативе неколку денови цел свет зборува за Светското првенство во фудбал, на чие отворање присуствуваше Моза бин Насер, сопруга на шеикот Хамад бин Халифа ал Тани, поранешниот емир на Катар и мајка на актуелниот емир Тамим бин Хамад ал Тани. Моза е една од трите сопруги на шеикот Хамад бин Халифа ал Тани и мајка …

Модна икона и моќна социјална и политичка фигура: Која е Моза бин Насер, сопруга на катарскиот шеик? Read More »

За сѐ се виновни хормоните: Што да правите кога ќе „полудите“ или кога сте депресивни

Колкупати во животот сте ја слушнале реченицата „Не чепкај ја, „гризе“ како да е во оние денови?“ Женскиот хормонален циклус се одвива по прецизна шема, а по датум може да се претстави еден месечен круг. Вистина е и дека малку денови во месецот жената има причина да биде нервозна и безволна. Прва недела – од …

За сѐ се виновни хормоните: Што да правите кога ќе „полудите“ или кога сте депресивни Read More »

Направете сами природен серум за лице од портокал: Преполн витамин Ц, ги ублажува брчките, а кожата сјае

Одвојте малку време и ќе добиете фантастичен, ефикасен и целосно природен производ за нега на вашата кожа. Негата на кожата е исклучително важен елемент во секојдневниот живот. Но, не е неопходно секој пат да одите во продавница или салон за да си обезбедите квалитетен третман. Можете сами да подготвите ефикасен серум за лице со неколку …

Направете сами природен серум за лице од портокал: Преполн витамин Ц, ги ублажува брчките, а кожата сјае Read More »

Овие жени се глава на семејството, а веќе на 13 години добиваат соба за љубовник

Племето Мосуо е познато како кралство жените и се смета за можеби последен матријархат во светот. Имено, во ова племе жените се тие кои носат одлуки и кои се на чело на семејството. Секое семејство има 10 или повеќе членови, но целиот имот е во рацете на жените. Специфично за ова племе е тоа што …

Овие жени се глава на семејството, а веќе на 13 години добиваат соба за љубовник Read More »

Таа се грижеше за принцовите, ги лекуваше раните на Лејди Ди, а потоа ја избркаа и фрлија сѐ што е нејзино

Голема мистерија од британскиот двор е жената по име Барбара Барнс, која беше дадилка на принцовите Вилијам и Хари во осумдесеттите години, а потоа едноставно исчезна. Во 1982 година, откако го роди синот Вилијам, принцезата Дијана ја вработи 42-годишната Барбара Барнс како дадилка на нејзиниот прв син, по препорака на бароницата Ана Гленконер, чии пет …

Таа се грижеше за принцовите, ги лекуваше раните на Лејди Ди, а потоа ја избркаа и фрлија сѐ што е нејзино Read More »

ФОТО | „Целулитот е привлечен“: Девојка покажа дека убавината доаѓа во различни форми

Додека голем број девојки ги уредуваат своите фотографии, Карина Ирби смело објавува необработени фотографии на кои може да се видат нејзините стрии и лузни, но и целулитот. Како резултат на нејзината искреност, таа има повеќе од еден милион следбеници на социјалните мрежи. Карина вели дека нејзина голема желба е да ги потсети жените дека не …

ФОТО | „Целулитот е привлечен“: Девојка покажа дека убавината доаѓа во различни форми Read More »