Цвеќиња што се јадат: Раскош и здравје на чинија

Цвеќињата за јадење не се новина, бидејќи цветната кујна се користела во антички Рим, а во културите на Кина, Блискиот Исток и Индија сѐ уште е составен дел од исхраната. Цветните салати за јадење станаа вистински тренд. И не само што изгледаат многу необично и привлечно, туку имаат посебна арома и се многу здрави. Цветовите …

Цвеќиња што се јадат: Раскош и здравје на чинија Read More »

Никогаш не ги бројат калориите: Зошто Кинезите не се дебелеат?

Кинезите многу сакаат да зборуваат за тоа како одредена храна е добра за здравјето, да го споделуваат знаењето што се пренесува од генерација на генерација, а честопати и неповикани ќе понудат совет за тоа дека некоја личност би требало да јаде повеќе од еден вид храна отколку од друг, но никој некогаш не разговара за …

Никогаш не ги бројат калориите: Зошто Кинезите не се дебелеат? Read More »

ВИДЕО | Баба од Грција го „спушти“ на земја славниот готвач: Гордон Ремзи поцрвене од срам

Една постара жена на Санторини на урнебесен начин ја дала својата оценка за кулинарските вештини на славниот готвач Гордон Ремзи – лоша рецензија за салса „верде“ што се подготвува за јадење со ракчиња. Светски познатиот готвач во рамките на својата емисија со двајца колеги патува низ Грција и готви автентични локални јадења. Во една епизода, …

ВИДЕО | Баба од Грција го „спушти“ на земја славниот готвач: Гордон Ремзи поцрвене од срам Read More »

ВИДЕО | Направете плазма коцки со путер од кикиритки, прсти ќе излижете

Бисквитите, односно плазмата, на секој деликатер им дава посебен вкус, па така и на овие колачи. Особено кога ќе се спои со путер од кикиритки – добивате неодолив колач, прстите да ги излижете. Состојки: – 300 гр мелена плазма – 400 гр шеќер во прав – 200 гр путер – 300 гр путер од кикиритки …

ВИДЕО | Направете плазма коцки со путер од кикиритки, прсти ќе излижете Read More »

РЕЦЕПТ | Mартина ни направи колач јајце на око: Десерт готов за 20 мин – сите ќе бидат зачудени и воодушевени!

Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). Готви од мали нозе, а со текот на годините и искуството научила дека најважна состојка во секое јадење е – љубовта. Денес Мартина ни направи колач со праски/кајсии и пандишпан! Колач кој …

РЕЦЕПТ | Mартина ни направи колач јајце на око: Десерт готов за 20 мин – сите ќе бидат зачудени и воодушевени! Read More »

Заслужено го носи името – „кралица на есента“: Тиквата е мала тајна на долговечноста

Есента е сезона за тиквата. Постојат толку разновидни начини на нејзино приготвување, како за ниеден друг зеленчук. Но, за жал, најчесто се приготвува само како печена или варена. Тиквите се едногодишни растенија од фамилијата Cucurbitaceae. Тиквата, како продукт во исхраната, се употребувала уште во далечното минато. Археолошките истражувања укажуваат дека тиквата се користела пред 3.000 …

Заслужено го носи името – „кралица на есента“: Тиквата е мала тајна на долговечноста Read More »

РЕЦЕПТ | Готвиме со Теа: Направете ги највкусните чоколадни трафлс – се топат во уста!

Нашиот тим започна убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од највлијателните готвачки на социјалните мрежи кај нас, стои зад бројните рецепти кои ги објавува на профилот „Готвиме со Теа“ – „gotvime.so.tea“. Теа денес ни ги направи највкусните чоколадни …

РЕЦЕПТ | Готвиме со Теа: Направете ги највкусните чоколадни трафлс – се топат во уста! Read More »

ФОТО+РЕЦЕПТ | Шеф Бранко Поповски: Модри патлиџани во тегла – Домашно си е домашно!

Сезоната на зимници е во тек. А на наше задоволство и чест, страничките на еспресо.мк ги разубавува и популарниот шеф Бранко Попоски, познат под псевдонимот „Готвиме со Бранко“ („Cooking with Branko“).  Овој врвен готвач, гастроном и љубител на кулинарството денес ни открива рецепт за модри патлиџани во тегла.  Потребни состојки за маринадата  1 л. оцет 2 л. вода …

ФОТО+РЕЦЕПТ | Шеф Бранко Поповски: Модри патлиџани во тегла – Домашно си е домашно! Read More »

ФОТО | Гостите шокирани! Платиле 2.100 евра за вечера кај познатиот турски готвач

Турскиот готвач Нусрет Гокче, на социјалните мрежи попознат под името Salt Bae, поседува синџир ресторани, а популарста ја стекна благодарение на начинот на кој го зачинува месото. Имено, откако ќе го исече бифтекот, Нусрет го посолува така што раката ја свиткува во лактот, па солта паѓа по целата негова подлактица, сѐ до месото. Токму тој …

ФОТО | Гостите шокирани! Платиле 2.100 евра за вечера кај познатиот турски готвач Read More »