Мишел Хунцикер, поранешната сопруга на италијанскиот пејач Ерос Рамацоти, проговори за тешкиот период кој го доживеала во своите дваесетти години, пишуваат странските медиуми. Имено, Мишел раскажала како често била сама дома поради турнеите на Ерос, па решила да ја реши својата осаменост со сектата „Воини на светлината“. Италијанско-швајцарската убавица беше најголемата љубов на Ерос, но …

Read More »

Тајзи со емотивна објава: Дечко го истетовира мојот лик, смета дека мојата песна го спасила во сообраќајна несреќа

Рап-изведувачот Драган Величковски, попознат под сценското име Тајзи, објави фотографија од тетоважа со неговиот лик и ја раскажа трогателната приказна зад неа. „Тетоважа со ликот на Тајзи. Има приказна позади ова… Пред неколку години, еден дечко ми пиша пред концерт дали може да направиме муабет и да испиеме една пијачка. Тој ми објасни дека имале …

Тајзи со емотивна објава: Дечко го истетовира мојот лик, смета дека мојата песна го спасила во сообраќајна несреќа Read More »

Ново музичко доживување во Аудиокултура: „Live at Audiokultura“ со Петар Марков Квартет

По тригодишниот застој предизвикан од светската пандемија, функционирањето во стеснети кругови остана комфорна зона од која дури и во поголеми количини се исцрпуваат уметничките па и животните задоволства. Масовните собири кои создаваа еуфорија и емотивен занес спонтано се заменија со посета на помали сцени од кои извира суптилна доминација на урбана перфекција, софистицираност, врвен квалитет …

Ново музичко доживување во Аудиокултура: „Live at Audiokultura“ со Петар Марков Квартет Read More »

ФОТО+ВИДЕО | 2500 голи луѓе се собраа на плажа за подигнување на свеста за ракот на кожата

Околу 2500 голи доброволци викендот позирале во раните утрински часови на плажата Бонди во Сиднеј и со тоа придонеле до создавање на уметничко дело осмислено за подигнување на свеста за ракот на кожата. Оваа инсталација е најнов проект на американскиот фотограф Спенсер Туник, чија цел е да ги поттикне Австралијците на редовни контроли на кожата. …

ФОТО+ВИДЕО | 2500 голи луѓе се собраа на плажа за подигнување на свеста за ракот на кожата Read More »

Петар Грашо за првпат фотографиран со ќерката

Пред четири месеци хрватската музичко-брачна двојка Хана Хуљиќ (31) и Петар Грашо (46) станаа родители. Парот по две години забавување ја добија ќерката Алба. Пејачот претходно беше во 24-годишна врска со пејачката Данијела Мартиновиќ. Откако Грашо стана татко, јавноста со нетрпение очекуваше да го види пејачот со својата наследничка. Токму тоа се случи неодамна на еден настан во …

Петар Грашо за првпат фотографиран со ќерката Read More »

ВИДЕО+ФОТО | Дуа Липа доби албанско државјанство од претседателот Бајрам Бегај

Британската поп – пејачката и текстописец со албанско потекло и една од најбараните изведувачи на денешницата, Дуа Липа, доби албанско државјанство. Претседателот на Албанија, Бајрам Бегај во пресрет на 110 годишница од независноста на Албанија од Отоманското царство ѝ врачи албанско државјанство на дваесет и седум годишната музичка ѕвезда. Претседателот истакнал дека пејачката има огромна …

ВИДЕО+ФОТО | Дуа Липа доби албанско државјанство од претседателот Бајрам Бегај Read More »

Најстариот актер од „Squid Game“ обвинет за сексуално вознемирување

Корејскиот актер О Јонг-су, познат по улогата на играчот 001 во јужнокорејската хит серија „Squid Game“ (Игра со лигњи), е обвинет за сексуално недолично однесување, а подоцна бил ослободен без притвор.   View this post on Instagram   A post shared by 오영수 (O YEONG SU) (@yeongsu__oh) Како што пренесува „Вариети“, обвинителите во Сујон, град …

Најстариот актер од „Squid Game“ обвинет за сексуално вознемирување Read More »

Шест пензионери се онесвестиле на концертот на Лепа Брена, реагирала и Брзата помош

Фолк пејачката Лепа Брена одржала два концерта во Неделишќе, Хрватска. Фолк ѕвездата пеела во рамките на манифестацијата „Месап есен 2022“, а голем број нејзини обожаватели дошле да ја слушнат и видат. Како што пишува хрватскиот портал „24сата“, салата била преполна, но поради проблеми со звукот посетителите не можеле добро да ја слушнат. Пејачката се обидела …

Шест пензионери се онесвестиле на концертот на Лепа Брена, реагирала и Брзата помош Read More »

Преживеа и насилство и смрт на синот: Тина Тарнер наполни 83 години

Кралицата на рокенролот, Тина Тарнер, вчера наполни 83 години. На музиката ѝ даде голем дел од животот, а животот воопшто не ја галел. Колку е поголема славата што ја доживеала, толку се поголеми трагедиите со кои се соочувала, ако воопшто може да се разликуваат мали и големи трагедии. Музичката легенда освен што има неверојатни вокални …

Преживеа и насилство и смрт на синот: Тина Тарнер наполни 83 години Read More »

ФОТО | Само по гаќи: Шер сподели фотографија од 40 години помладиот дечко

Пејачката и актерка Шер (76) сподели на Твитер нова фотографија од своето 40 години помладо момче Александер Едвардс (36), на која тој позира во боксерки и напиша: „Ова им изгледа чудно на другите, дури и мене, но љубовта не познава математика“. Една корисничка на оваа социјална мрежа ја прашала кои се најдобрите особини на нејзиниот …

ФОТО | Само по гаќи: Шер сподели фотографија од 40 години помладиот дечко Read More »