ВИДЕО | Бодибилдерот обвинет за тројно убиство се вклучи во живо: Го призна злосторството и најави уште убиства

Полиција на Босна и Херцеговина / Фото: Профимедиа / Принтскрин

Бодибилдерот Нермин Сулејмановиќ, кој е осомничен дека ја убил сопругата додека пренесувал се во живо на Инстаграм, штотуку им се обрати на своите следбеници во живо додека полицијата трага по него.

Тој признал дека при бегството убил уште две лица, татко и син, бидејќи му се испречиле на патот.

– Пукав во полицаецот но тој побегна од мене, не можев да го фатам. Бебето е безбедно. Предупредив дека ќе дојде до ова, но никој не ме разбра сериозно. Не сум дете за некој да крие бебе од мене и ме пријавува во полиција. Сакав само семејство, сега ќе има бебе без двајцата родители – изјави Сулејмановиќ за време на директен пренос на Инстаграм.

Во еден момент ги замолил своите следбеници да му кажат колку луѓе всушност убил, бидејќи е сигурен за жената и уште двајца, но не е сигурен за полицаецот.

– Ова не се мои први убиства, но луѓето не ме сфаќаат сериозно. Не зборувам многу, но овој пат ги предупредив сите по ред дека ќе дојде до ова. Осум дена го криеше моето дете – рекол бодибилдерот, а се претпоставува дека се мисли на неговата сопруга.

Пред да оди во живо, тој им рече на следбениците: „Имам повеќе луѓе да убивам, само да наполнам!“

Потерата по него е во тек, специјалци се на терен.

Осомничениот бил член на нарко-бандата на Емир Коџаг.

Полицијата апелираше до граѓаните да не се движат, да се засолнуваат, да не излегуваат на улица бидејќи осомничениот се уште е во бегство.

Маж од Босна ја убил сопругата, убиството го пренесувал во живо на Инстаграм

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот