Славчо Попоски прогнозира: Значителна промена на временската состојба кај нас!

– Денес и утре времето во Македонија ќе се задржи сончево и релативно топло преку ден со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Наутро ќе биде релативно СТУДЕНО со минимални температури кој понекаде ќе се спуштат до околу 0 степени, додека максималните ќе се искачуваат во интервалот од 20 …

Славчо Попоски прогнозира: Значителна промена на временската состојба кај нас! Read More »

ВИДЕО | Русинка цели 23 години не ја скратила косата, ја мие двапати неделно

 Mедицинската сестра и модел од Русија, која ја растела косата 23 години, открива дека нејзината коса е толку долга што речиси ја допира земјата. Поради својата долга коса, која ѝ ги допира стапалата, оваа девојка привлекува огромно внимание на јавноста и мажите од целиот свет.   @angelika_1mЧик чик ##длинныеволосы♬ оригинальный звук – Angelika_anzhelika Изненадувачки, Анџелика …

ВИДЕО | Русинка цели 23 години не ја скратила косата, ја мие двапати неделно Read More »

ВИДЕО+ФОТО | Кога венчавката ќе се претвори во кошмар: Младоженец останал парализиран откако пријателите го фрлиле во воздух

Највеселата ноќ се претворила во кошмар за младоженецот кој останал неподвижен по прославата на сопствената венчавка која во секунда се претворила во битка за нормален живот. Новопечениот младоженец Ливију Филимон (31) од Романија уживал на венчавката, кога неговите пријатели одлучиле да го прослават бракот, фрлајќи го во воздух. Тоа е обичај што се практикува низ …

ВИДЕО+ФОТО | Кога венчавката ќе се претвори во кошмар: Младоженец останал парализиран откако пријателите го фрлиле во воздух Read More »

Кралицата Елизабета ја покажа емотивната страна: Првпат зборуваше за принцот Филип по неговата смрт

Кралицата Елизабета Втора (95) првпат зборуваше за нејзиниот покоен сопруг во јавноста по неговата смрт. Британската кралица отпатувала во Шкотска на свечаното отворање на парламентот во Единбург. Таа им се обратила на членовите на шкотскиот парламент на свеченото отворање на новата седница. Кралицата отишла да ги посети Шкотланѓаните кои беа препознаени по придонесот во заедницата …

Кралицата Елизабета ја покажа емотивната страна: Првпат зборуваше за принцот Филип по неговата смрт Read More »

Славчо Попоски ве советува: Здравјето пред сè, температурите се горе-долу, еве до кога!

– Според моменталните анализи со кои располагаме, од среда доцна попладне и навечер нашата територија ќе биде зафатена од нов влажен воздушен бран од запад кој ќе услови нови врнежи од дожд како и пад на температурите на воздухот, вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски. Локално, и тоа особено во западните предели ќе има услови …

Славчо Попоски ве советува: Здравјето пред сè, температурите се горе-долу, еве до кога! Read More »

ФОТО | Сончев ден во сончевиот двор на Ленка Стојановска: И да е студено, само со еден поглед на оваа убавина сонце ќе ве огрее!

Денес, во сончевото Скопје, уживаме во населбата Радишани, во сончевиот двор на Ленка Стојановска, кој се простира на 250 квадратни метри. Ленка по професија е педагог, а со цвеќарство се занимава поинтензивно со стапувањето во брак, пред 24 години. Аирлија, и за многу години! Имено, Ленка и сопругот имаат заедничката љубов кон цвеќето и заедно …

ФОТО | Сончев ден во сончевиот двор на Ленка Стојановска: И да е студено, само со еден поглед на оваа убавина сонце ќе ве огрее! Read More »

Славчо Попоски прогнозира: По сончевите денови, пак ниски температури и дождови, еве од кога!

– Од денес, па сè до вторник нашата територија ќе биде под влијание на стабилна и сува воздушна маса која ќе условува сончево време со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец, вели метео прогнозерот Славчо Попоски. Наутро ќе биде релативно студено, и тоа поради ведрото време и минималните температури понекаде ќе …

Славчо Попоски прогнозира: По сончевите денови, пак ниски температури и дождови, еве од кога! Read More »

ВИДЕО | Пандемијата сепак не ги спречила: Се венчале на граница бидејќи родителите не можеле да влезат во САД од Канада

Карен Махони и нејзиниот нов сопруг, Брајан Реј, изјавиле за Си-ен-ен дека се запознале пред 35 години поради љубовта кон скијањето и кога конечно се свршиле во март, инструкторите по скијање не сакале да чекаат да се венчаат. Но, Карен рекла дека само една работа ѝ била важна: на венчавката да присуствуваат нејзините родители и …

ВИДЕО | Пандемијата сепак не ги спречила: Се венчале на граница бидејќи родителите не можеле да влезат во САД од Канада Read More »

ФОТО | Мераклиски среден двор со четири машки раце: Кај Алексо на гости во Нова Битола

Денес сме во Битола, поточно во Нова Битола, на гости кај Алексо Наневски, домаќински седнати во неговиот извонреден двор. Двор кој плени, двор во кој се вљубувате „од прва“. Двор во кој очигледно се внимава на секој детаљ, секој агол, секоја ситница е осмислена и поставена на вистинско место. Двор со душа!  Алексо по професија …

ФОТО | Мераклиски среден двор со четири машки раце: Кај Алексо на гости во Нова Битола Read More »