ВИДЕО | Ѕвездата на „Beverly Hills 90210“ евакуирана: Вооружен сосед држел заложник

Фото: Принтскрин / Јутјуб

Американската актерка Тори Спелинг морала итно да се евакуира од својата куќа под кирија во Лос Анџелес, поради сосед кој држел заложник и бил вооружен со полуавтоматска пушка, пишува „Пејџ сикс“.

На улицата се создал хаос, сè додека полицијата не ја ослободиле жртвата и не го уапсила сè уште непознатиот маж кој се забарикадирал во куќата.

Иако идентитетот на мажот не е објавен, тој бил виден дека е облечен во бела маица, сини кошаркарски шорцеви и патики додека специјалната единица го водеа со лисици.

Фото: Принтскрин / Јутјуб

Ѕвездата од хит серијата „Beverly Hills 90210“ беше фотографирана како набрзина излегува од својот дом, облечена во облека што набрзина ја „фрлила“ на себе, а во рацете го носела само мобилниот телефон.

Видно загрижената актерка го држела телефонот додека стоела со другите вознемирени соседи собрани на улица. Не е познато дали некое од нејзините деца било со неа.

Фото: Принтскрин / Јутјуб

Спелинг во последните неколку месеци се соочува со брачни, финансиски и здравствени проблеми. Нејзиниот сопруг Дин Мекдермот (17) во јуни објави дека се разделуваат.

Оттогаш тој е во врска со Лили Кало. Спелинг и петте деца поминаа неколку недели живеејќи во мотел од 100 долари за ноќ, откако дознаа дека нивниот дом бил заразен со опасна мувла.

После таа незгода, Тори и нејзините деца останаа некое време во приколка, која наводно го „уништила“ Мекдермот. Во август таа помина неколку дена во болница без да открие детали за нејзината болест и состојба.

Во постојана агонија: Ѕвездата на „Beverly Hills 90210“ и нејзините деца болни поради мувла

Во постојана агонија: Ѕвездата на „Beverly Hills 90210“ и нејзините деца болни поради мувла

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот