Изненадување од НБА: Леброн може да замине од Лејкерс?!

Фото: EPA-EFE/ALLISON DINNER SHUTTERSTOCK OUT

Лос Анџелес Лејкерс би можеле да го трејдуваат Леброн Џејмс пред завршувањето на преодниот рок во НБА (8. февруари).

НБА екипите имаат можност да трејдуваат до 8. Февруари 21:00 часо, а сега се најавува дека до тогаш може да видиме трејд на Леброн.

Според информациите на американскиот новинар на телевизијата КТЛ 5, Дејвид Пингалор, Леброн се наоѓа на листата играчи кои во наредните денови би можеле да ја променат средината.

Веста звучи неверојатно, но бидејќи е објавена од Пингалор тогаш не треба да се занемарува. Имено, станува збор за новинар кој од почетокот на кариерата го следи Џејмс, уште од времето во Кливленд во 2003 година.

Во 2012 година најави дека Џејмс две години подоцна ќе се врати во Кливленд и тоа се случи. Потоа и во 2018 година најави дека ќе пристигне во Лејкерс…Исто така го најави и доаѓањето на Кавај Ленард во Клиперс во 2019 година.

Наводно со оглед на тоа дека Леброн има 39 години газдата Роб Пелинк сакал да го трејдува за полека да почне да создава нови Лејкерси.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот