ФОТО+ВИДЕО | Гардеробер во вредност на стан, само обетките чинат 11.000 евра: Ова е луксузното катче на Мелина и Џина Џиновиќ во нивната вила во Сењак

Харис Џиновиќ / Џина Џиновиќ / Фото: Принтскрин /Инстаграм / Тик-ток

Српскиот пејач Харис Џиновиќ и неговата сопруга Мелина по 22 години ставија точка на бракот, а модната дизајнерка ја напушти семејната вила во Сењак.

Тие важеа за еден од похармоничните парови на јавната сцена, а од бракот ги добија ќерката Џина и синот Кан, кои останале со татко им во луксузниот дом. Инаку, нивната вила вреди 2 милиони евра, а Џина често на социјалните мрежи споделува фотографии и видеа од раскошната куќа.

 

@secretfairytale Garderober Đine Dzinovic ? #fyp #foryou #foryoupage #viralvideo #yxzcba #fypシ゚viral #fypシ゚viral #fypシ゚viral #fypシ゚viral #fypシ゚viral #fyyyyppppppp #djinadzinovic #djinadzinovic? #djinadzinovic? #melinadzinovic #dreamcloset #closettour #birkinbag #birkinmom #luxurycloset #birkinmom #iconicfashion #luxurylifestyle #balkan #trend #trending #secretfairytale #fypbalkan #tiktoksrbija #capcut #goviral #viral #viraltiktok #foryoupage #foryou #fyp ♬ Bas Je Dobro Biti Ja – Jelena Karleusa


Џина е многу активна на Инстаграм и Тик-ток, а во една прилика се пофали со голема гардеробер полн со чевли, чанти, облека и аксесоари од светски брендови, а многумина коментираа дека само во оваа соба има цело богатство.

Фото: Принтскрин/Тик-ток

 

Како што можело да се види, преовладува луксузниот француски бренд „Ермес“, вклучувајќи го и познатиот модел „Биркин“, кој е многу тешко да се купи.

Покрај тоа, се гледаат и чантите „Шанел“, а Џина своевремено се пофалил и со чанта „Прада“, чија цена е исто така неколку илјади евра.

Инаку, наследничката на Харис Џиновиќ за еден роденден носела скапи обетки од познатата златарница „Van Cleef & Arpels“, модел од линијата „Magic Alhambra“. Инспирирани од листовите на детелина, а цената зависи од големината, обликот и видот на каменот, а може да достигне и 11.000 евра, па јасно е дека пејачот не штеди за својата ќерка.

Фото: Принтскрин/Тик-ток

Да потсетиме, Мелина во неколку наврати потенцираше дека не жали што троши пари на облека, чанти и чевли на познати брендови.

– Јас сум „болна“ и вљубеник и колекционер на чанти. Треба да се контролирам, но добро е што не купувам трендовски работи и она што го имам од пред десет години може да се носи, тоа се класични работи што секогаш можам да ги искористам, а се во мода – изјавила креаторката.

Харис Џиновиќ се разведува: „Веќе се исели од нивната вила, сопругата остана таму со децата“

Харис Џиновиќ се разведува: „Веќе се исели од нивната вила, сопругата остана таму со децата“

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот