Убиени шефот на Хамас за безбедност и целата негова фамилија

Јехад Мхеисен, шеф на безбедносните сили на палестинската милитантна група, е убиен во Газа, пренесе „Би-Би-Си“, повикувајќи се на медиумите поврзани со Хамас. Исто така се наведува дека се убиени и сите членови на неговата фамилија. Вдовицата на коосновачот на Хамас, Абдел Азиз ал-Рантиси, исто така, е наводно убиена во текот на изминатата ноќ. Тие …

Убиени шефот на Хамас за безбедност и целата негова фамилија Read More »