Пет причини зошто никому не му одговара израелска инвазија врз Појасот Газа

Владата во Тел Авив во неделата, на 8 октомври, објави дека Израел е подготвен да се одмазди за нападот на Хамас, во кој загинаа околу 1.400 Израелци, а неколку стотици од нив беа вземени како заложници. Израелските сили веднаш почнаа со гранатирањето на Појасот Газа, каде што е седиштето на Хамас, но каде живеат и …

Пет причини зошто никому не му одговара израелска инвазија врз Појасот Газа Read More »