• горјан гого славески

Гого Славески: За мојот народ никогаш да не збориш во деминутив, успеавме, светски шампион!

Горјан „Гого“ Славески е нов светски шампион во велтер категорија во борби со голи раце во верзијата БКФЦ. Македонецот успеа да триумфира во Мајами, САД, против Американецот Џејк Линдзи. Непобедливиот Славески го продолжи успешниот учинок без до сега ниту еден пораз (6-0). Судиите на крајот ја донесоа одлуката, сите беа едногласни за победа на нашиот …

Гого Славески: За мојот народ никогаш да не збориш во деминутив, успеавме, светски шампион! Read More »