ВИДЕО: Македонецот Горјан Гого Славески е светски шампион во бокс без ракавици

фото: instagram.com/gogo_braveheart

Гого Славески е нов светски шампион во велтер категорија во борби со голи раце во верзијата БКФЦ.

Македонецот, кој 10 години настапува во САД, во Мајами триумфираше против Американецот Џејк Линдзи.

Пред борбата и двахцата немаа ниту еден пораз, Славески го продолжи успешниот учинок 6-0, а сега Линдзи е на скор од 4-1.

Судиите на крајот ја донесоа одлуката, сите беа едногласни за победа на македонскиот борец.

Двајца судии бодуваа исто со 49-46, а еден со минимален резултат 48-47.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот