• динамо

ВИДЕО | Нереди во Сплит по дербито: Приведени 51 навивач на Хајдук, тројца полицајци завршија во болница

Вистински хаос владееше вчера во Сплит по дербито помеѓу Хајдук и Динамо во полуфиналето од Купот (1:0). За Динамо ова беше втора победа над Хајдук во само четири дена и тоа предизвика револт кај припадниците на „Торцида“, најжестоките фанови на клубот од Сплит. По крајот на натпреварот навивачите ја пробија заштитната ограда и се упатија …

ВИДЕО | Нереди во Сплит по дербито: Приведени 51 навивач на Хајдук, тројца полицајци завршија во болница Read More »