• бесар исени

ВИДЕО | Maкедонскиот фудбалер Бесир Исени суспендиран на две години поради инцидентот во Тирана

Maкедонскиот фудбалер Бесир Исени, кој настапува за екипата на Тирана во албанското првенство, доби двегодишна суспензија поради нередите на натпреварот против Булис. Тирана на свој терен одигра 2:2 против претпоследниот тим на табелата и така ја загуби титулата во албанското првенство. Натпреварот донесе голем инцидент во кој беше нападнат судијата Криденс Мета. Веднаш по инцидентот …

ВИДЕО | Maкедонскиот фудбалер Бесир Исени суспендиран на две години поради инцидентот во Тирана Read More »