ФОТО | Скопјани и во февруари на велосипед

Велосипеди низ град/Слободен Печат/фото Слободан Ѓуриќ

Скопјани и во февруари возат велосипед. Камерата на „Слободен печат“ низ центарот на градот забележа десетици велосипедисти кои ни студеното време не ги спречи да стигнат до посакувата дестинација.

Велосипеди низ град/Слободен Печат/фото Слободан Ѓуриќ

Возењето велосипед освен што претставува одлична кардио вежба за вашето тело, согорува калории и брзо ве носи до посакуваната дестинација.

Велосипеди низ град/Слободен Печат/фото Слободан Ѓуриќ

Возењето велосипед е и мошне забавна активност.

Велосипеди низ град/Слободен Печат/фото Слободан Ѓуриќ

За дел од скопјани и зимските денови се идеални за оваа активност, која подеднакво добро може да се практикува самостојно, како и во друштво.

Точаци низ град/Слободен Печат/фото Слободан Ѓуриќ

Погледнете ги фотографиите во продолжение кои сведочат како велосипедистите уживаат во зимското сонце: 

Велосипеди низ град/Слободен Печат/фото Слободан Ѓуриќ
Велосипеди низ град/Слободен Печат/фото Слободан Ѓуриќ
Велосипеди низ град/Слободен Печат/фото Слободан Ѓуриќ
Велосипеди низ град/Слободен Печат/фото Слободан Ѓуриќ
Велосипеди низ град/Слободен Печат/фото Слободан Ѓуриќ

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот