• возач

Случај „Ласкарци“: За газдата на „Дурмо турс“ 4 години затвор, за возачот 14

Судечкиот совет при Основниот Кривичен суд Скопје денеска го прогласи за виновен обвинетиот Дурмиш Белули, сопственик на компанијата „Дурмо турс“ и му изрече казна затвор од четири години за автобуската несреќа што се случи во 2019 година, во која животот го загубија 16 патници, а над 30 беа повредени. На одговорниот за транспорт во фирмата, …

Случај „Ласкарци“: За газдата на „Дурмо турс“ 4 години затвор, за возачот 14 Read More »