• варшава

ВИДЕО: Масовен протест во Полска поради реформите во медиумите и апсењето на поранешни министри

Илјадници приврзаници на опозицијата се собраа денеска пред полскиот парламент за да протестираат против реформите на новата влада во државните медиуми и апсењето на двајца поранешни министри обвинети за злоупотреба на власта. Демонстрациите ги одразуваат растечките тензии во земјата додека новата проевропска коалициска влада предводена од Доналд Туск се обидува да ги укине политиките на …

ВИДЕО: Масовен протест во Полска поради реформите во медиумите и апсењето на поранешни министри Read More »