• СВР Тетово

Уапсен 23 годишен од тетовско Требош поради кражба на акумулатори и машини од фирма во Желино

Полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 23 годишниот Ш.С поради сомнение за кражба на акумулатори на товарни возила и машини од градежна фирма од селото Желино којшто според сознанијата на полицијата, ги препродавал на други луѓе, стои во билтенот на МВР. „Денеска (31 јануари) околу 08.10 часот во тетовски Требош го лишиле …

Уапсен 23 годишен од тетовско Требош поради кражба на акумулатори и машини од фирма во Желино Read More »