• стефан ристовски

Адеми стана рекордер по број на настапи во историјата на дербито Динамо – Хајдук

Денеска во дербито на хрватскиот фудбалски шампионат во 19 коло меѓу Динамо Загреб и Хајдук Сплит немаше голови (0:0). За Динамо целиот меч го одигра поранешниот македонски репрезентативец Стефан Ристовски, како и капитенот на клубот Аријан Адеми. Инаку, Адеми стана рекордер по бројот настапи во историјата на ова дерби, односно ова му беше 37 настап …

Адеми стана рекордер по број на настапи во историјата на дербито Динамо – Хајдук Read More »