Сведоштво на совозачот на „фиатот на смртта“ од Милош Велики: Ја избегнал смртта од чиста среќа

Невидена сообраќајна несреќа се случи во неделата на 3 септември околу 16 часот на автопатот „Милош Велики“ во која загина Дејан Јевремов (51) во автомобил „фиат“ што го возел во спротивен правец кон Обреновац. Неговиот сопатник Ненад К.(40) се спасил излегувајќи од возилото кое се запали веднаш по ударот, објави telegraf.rs. Ненад е хоспитализиран со …

Сведоштво на совозачот на „фиатот на смртта“ од Милош Велики: Ја избегнал смртта од чиста среќа Read More »