• сообраќајка

Еден загинат и дваесетмина повредени во сообраќајката на излезот од Битола за Прилеп

Во  тешката  сообраќајна несреќа што попладнево се случи на излезот од Битола за Прилеп, според неофицијални информации има еден загинат, а дваесетмина се повредени од кои тројца потешко. Првичните информации од тешката сообраќајна несреќа се дека до несреќата дошло кога патничко моторно возило со голема брзина удрило во комбе кое превезувало работници од фабриката “Кромберг …

Еден загинат и дваесетмина повредени во сообраќајката на излезот од Битола за Прилеп Read More »