• скарлет јохансон

Спогодба од милиони долари: Скарлет Јохансон и „Дизни“ се договорија за „Black Widow“

Студиото „Волт Дизни“ и Скарлет Јохансон се спогодија во легалната битка за изданието на филмот на Марвел „Black Widow“. Пред два месеци Јохансон покрена тужба кон куќата Дизни, обвинувајќи ги за прекршување на договорот за стриминг на филмот на платформата „Disney+“, кој бил пуштен додека филмот сè уште се прикажуваше во кино салите. „Драго ми …

Спогодба од милиони долари: Скарлет Јохансон и „Дизни“ се договорија за „Black Widow“ Read More »