• силекс

Куп, осминафинале: Вардар го доби Скопје, Пелистер ќе игра со Работнички

Во „Куќа на фудбалот“ со извлекување беа одредени осминафиналните парови во Купот на Македонија. Актуелниот освојувач на Купот на Македонија, екипата на Силекс ќе игра против струмичка Беласица. Во локалното дерби, Вардар ќе го пречека тимот на Скопје, додека Шкендија ќе игра против Ренова. СТРУГА ТРИМ ЉУМ – БОРЕЦ 1919 АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ – МАКЕДОНИЈА Ѓ.П. …

Куп, осминафинале: Вардар го доби Скопје, Пелистер ќе игра со Работнички Read More »