• оружје

Русија не е задоволна од одлуката на Еквадор да им предаде на САД воена опрема од руско производство за Украина

Руското Министерство за надворешни работи денеска ја осуди одлуката на Еквадор да им предаде на САД воена опрема од руско производство, која ќе заврши во Украина, како „непромислено“ прекршување на договорот, пренесе руска новинска агенција. Владата на Еквадор минатиот месец соопшти дека ќе ја прифати понудата од Вашингтон за размена на, како што рече, „украинско …

Русија не е задоволна од одлуката на Еквадор да им предаде на САД воена опрема од руско производство за Украина Read More »