• мечка

ВИДЕО | Скијач „за влакно“ избегна мечка

На социјалните мрежи се појави снимка од скијач кој имаше блиска средба со мечка. Инцидентот се случил на падините на езерото Тахо, Калифорнија, кога мечката ја преминала ски патеката. A skier captured the moments a black bear sprinted right in front of him while on Ridge Run Trail at Heavenly.https://t.co/UorpwKAn7n pic.twitter.com/1jPA0uL7A2 — ABC10 (@ABC10) December …

ВИДЕО | Скијач „за влакно“ избегна мечка Read More »