• манекен

Уапсен „манекен“ од излог: Се преправал дека кукла за да краде по затворањето на трговскиот центар

Неименуван маж е обвинет дека се претставувал како манекен на излог во Варшава за да украде накит. На безбедносните камери 22-годишникот е прикажан како мирно стои и држи торба во излогот на продавницата, пишува Би-Би-Си. Полицијата соопшти дека по целосно  затворање на продавницата, пријавениот се спремал да тргне во „лов“ во разни делови од продавницата, …

Уапсен „манекен“ од излог: Се преправал дека кукла за да краде по затворањето на трговскиот центар Read More »