• крадец

Уапсен прилепчанец, бил фатен при кражба во куќа

Прилепската полицијата синоќа ма кеј „1 Мај“ во Прилеп, го лишила од слобода Р.С.(37) од Прилеп, кој бил фатен при извршување кражба во куќа, при што одзел повеќе предмети. Како што информираат од МВР, одземеното било пронајдено и вратено на сопственикот, а лицето било задржано во полициска станица. По целосно документирање на случајот, против него …

Уапсен прилепчанец, бил фатен при кражба во куќа Read More »