• кожув

Викендов започнува јубилејната 30 сезона во македонската кошаркарска лига

Првата машка лига оваа година слави еден убав јубилеј, односно ќе се игра 30 сезона од постоењето на независна македонска кошарка. Од сабота (2 октомври) вкупно 12 екипи ќе ја започнат трката за шампионската титула која од минатата сезона ја брани МЗТ Скопје Аеродром. Две екипи дебитираат во најсилната конкуренција, Феникс 2010 и Ангели, и …

Викендов започнува јубилејната 30 сезона во македонската кошаркарска лига Read More »