• Карлос Алкараз

Ѓоковиќ останува прв на АТП листата по елиминацијата на Алкараз во Мелбурн

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ (36) ќе остане на првото место на АТП листата без разлика како ќе заврши неговиот настап на „Австралија опен“. Клучно за тоа беше поразот, елиминацијата на Карлос Алкараз (20) кој загуби во четвртфиналето на турнирот во Мелбурн од Александер Зверев (26). Алкараз дефинитивно ќе добие нови бодови врз основа на …

Ѓоковиќ останува прв на АТП листата по елиминацијата на Алкараз во Мелбурн Read More »