• дронови

Украинците велат дека собориле единаесет руски дронови низ земјата

Во текот на ноќта Русија изврши нов масовен напад со беспилотни летала врз јужните и централните региони на Украина. Во нападот врз Криви Рог е оштетена трафостаница, поради што без струја се домаќинствата и индустриските потрошувачи во градот. Во моментов, наведува Униан, околу 40.000 потрошувачи се без струја. Украинските воздухопловни сили утринава соопштија дека руските …

Украинците велат дека собориле единаесет руски дронови низ земјата Read More »