• дезинформации

Османи за „Еуроњуз“: Русија преку лажни вести сака да го забави пристапувањето на Западен Балкан во ЕУ

Шефот на дипломатијата Бујар Османи во интервју за „Еуроњуз“ вели дека Русија користи дезинформации и лажни вести со цел да го забави пристапувањето на земјите од Западен Балкан во Европската Унија. -Фрустрацијата поради одложувањето на пристапувањето на Северна Македонија во ЕУ создава простор за Русија да сее раздор во земјата преку „арсенал“ на хибридна војна, …

Османи за „Еуроњуз“: Русија преку лажни вести сака да го забави пристапувањето на Западен Балкан во ЕУ Read More »