• авион

ВИДЕО: Авион удри во зграда, пилотот и 5 патници загинаа во близина на Милано, на пат кон Сардинија

Мал авион удри денеска во празна, двокатна деловна зграда во предградието на Милано, при што според италијанските медиуми загинале сите шест патници , колку што имало во авионот. Пожарникарите кои беа на местото на несреќата изјавија дека пилотот и сите пет патници загинале, но нивната националност не е наведена, објави новинската агенција Ла Прес. Пожарникарите …

ВИДЕО: Авион удри во зграда, пилотот и 5 патници загинаа во близина на Милано, на пат кон Сардинија Read More »