• аеродроми

Бразил со војска на аеродромите и пристаништата ќе се бори против организираниот криминал

Бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва најави дека ќе испрати војска на најважните аеродроми и пристаништа во земјата и на границите, за да ја зајакне безбедноста во обид да се бори против организираниот криминал во најголемата земја во Јужна Америка. Бразил ќе испрати 3.600 армиски, морнарички и воздухопловни сили да ги засилат патролите и …

Бразил со војска на аеродромите и пристаништата ќе се бори против организираниот криминал Read More »