• јувентус

Јувентус е подготвен да го продолжи договорот на Алегри

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри наскоро би можел да потпише нов договор со клубот, пишува „Гаѕета дело Спорт“. Пред почетокот на сезоната се шпекулираше за можно заминување на торинескиот капитен, но оваа сезона искусниот стратег ја надмина првичната цел, бидејќи обезбеди место за „Старата дама“ во топ 4 во Серија А, а на крајот на …

Јувентус е подготвен да го продолжи договорот на Алегри Read More »