• тенис

Чудна шпекулација на Муратоглу: На Ѓоковиќ можеби му олесни што изгуби во Мелбурн

Познатиот тениски тренер Патрик Муратоглу се обиде да го објасни поразот на Новак Ѓоковиќ од Јаник Синер во полуфиналето на Австралија опен од психолошка гледна точка. Ѓоковиќ беше непоразен во Мелбурн од 2018 година. – Се разбира, тој не загуби намерно, тоа е сигурно. Но, несвесно, можеби сакаше да се ослободи од психолошкиот товар. Дури …

Чудна шпекулација на Муратоглу: На Ѓоковиќ можеби му олесни што изгуби во Мелбурн Read More »