• сцена

Тајзи со емотивна објава: Дечко го истетовира мојот лик, смета дека мојата песна го спасила во сообраќајна несреќа

Рап-изведувачот Драган Величковски, попознат под сценското име Тајзи, објави фотографија од тетоважа со неговиот лик и ја раскажа трогателната приказна зад неа. „Тетоважа со ликот на Тајзи. Има приказна позади ова… Пред неколку години, еден дечко ми пиша пред концерт дали може да направиме муабет и да испиеме една пијачка. Тој ми објасни дека имале …

Тајзи со емотивна објава: Дечко го истетовира мојот лик, смета дека мојата песна го спасила во сообраќајна несреќа Read More »