• србија

Украинец и Унгарец уапсени на Прешево-Табановце со 268.000 евра

Српската полиција на граничниот премин Прешево -Табановце ги уапсила украинскиот државјанин В.П.(37) и унгарскиот државјанин П.К.(42), кај кои пронашле 268.000 евра, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи на Србија. Унгарецот и Украинецот се осомничени за перење пари и задржани во притвор до 48 часа. Прекршокот бил откриен кога на редот за контрола на излез од …

Украинец и Унгарец уапсени на Прешево-Табановце со 268.000 евра Read More »