• оставка

Исчезнатиот кинески милијардер се врати за да поднесе оставка

Кинескиот милијардер Бао Фан, кој се води како исчезнат речиси една година, поднесе оставка од својата финансиска фирма Чајна Ренесанс Холдингс. Тој се повлече од функцијата „од здравствени причини и за да потроши повеќе време на семејните работи“, се вели во соопштението на банката, пренесува Би-Би-Си. Необјаснето исчезнување на Бао во февруари минатата година ја …

Исчезнатиот кинески милијардер се врати за да поднесе оставка Read More »