• новак ѓоковиќ

Ѓоковиќ започна уште една недела на врвот на АТП, сега има точно 100 недели повеќе од Федерер

Новак Ѓоковиќ не успеа да ја одбрани титулата на Австралија Опен, но и покрај тоа што беше поразен во полуфиналето српскиот тенисер ја започна својата 410. недела на врвот на АТП листата. Предноста на Ѓоковиќ поради изгубениот број бодови повеќе не е така убедлива, меѓутоа доволна Новак да остане прв. Ѓоковиќ има 9.855 бодови, Алкараз …

Ѓоковиќ започна уште една недела на врвот на АТП, сега има точно 100 недели повеќе од Федерер Read More »