• нато

Дводневен состанок на министрите за надворешни работи на НАТО во Букурешт

Во главниот град на Романија утре почнува дводневен состанок на министрите за надворешни работи на членките на НАТО, чиј фокус ќе биде на зајакнување на поддршката за Украина во нејзината борба против руската инвазија. Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг најави дека учесниците на состанокот во Букурешт ќе посветат најголемо внимание на „илегалната војна на …

Дводневен состанок на министрите за надворешни работи на НАТО во Букурешт Read More »