• напад

Си-Би-Ес: САД се подготвени со својот план да нападнат цели во Ирак и Сирија

САД одобриле плановите за напади врз цели во Ирак и Сирија, а нападите ќе бидат изведени во текот на неколку дена, објави телевизијата Си-Би-Ес, повикувајќи се на свои извори. Претседателот Џо Бајден изјави во вторникот дека одлучил каков ќе биде одговорот на нападот со беспилотно летало во североисточниот дел на Јордан, во кој загинаа тројца …

Си-Би-Ес: САД се подготвени со својот план да нападнат цели во Ирак и Сирија Read More »