• милан

ВИДЕО | Mилан не реализираше два пенали, па во 92. минута остана без победа против Болоња

Во еден возбудлив натпревар во кој видовме и три пенали Милан не успеа на свој терен да ја победи Болоња и одигра само 2:2. Од самиот почеток гледавме прилики и на двете страни, а прва до водство стигна Болоња преку одличниот Циркезе по половина час игра. Во 42-та минута Милан ја имаше најголемата прилика до …

ВИДЕО | Mилан не реализираше два пенали, па во 92. минута остана без победа против Болоња Read More »