• мастерс

Овој човек е неуништлив: Новак Ѓоковиќ по деветти пат во финалето на Мастерсот во Париз!

Новак Ѓоковиќ в недела на турнирот во Париз, Франција, ќе игра за својата јубилејна 40 мастерс титула во кариерата. Најдобриот светски тенисер после една голема борба од 180 минути да го совлада Андреј Рубљов со 5:7, 7:6 (3) и 7:5 и така обезбеди пласман во финалето. Тоа ќе биде деветто финале за Србинот во Париз, …

Овој човек е неуништлив: Новак Ѓоковиќ по деветти пат во финалето на Мастерсот во Париз! Read More »