• мастерс

ВИДЕО: Зверев после голем пресврт за финале во Синсинати

Александар Зверев се пласираше во финалето на Мастерс турнирот во Синсинати (САД), откако во полуфиналето беше подобар од Гркот Стефанос Циципас со резултат 6:4, 3:6 и 7:6. Во еден возбудлив и неизвесен меч, Германецот успеа да надополни два брејка заостанување и низ драма во „тај-брејк“ се пласираше во завршната битка каде што ќе игра со …

ВИДЕО: Зверев после голем пресврт за финале во Синсинати Read More »