• кристијано роналдо

ВИДЕО: Ал Наср го декласираше Интер Мајами, прекрасен гол на Лапорт од пола терен

Сите со нетрпение го чекаа новиот и најверојатно последен дуел меѓу фудбалските великани Лионел Меси и Кристијано Роналдо, но тоа не се случи на пријателскиот натпревар меѓу Интер Мајами и Ал Наср. Фудбалерите на Ал Наср од Саудиска Арабија во Ријад убедливо со 6:0 го совлада американскиот Интер од Мајами. Кристијано Роналдо поради повреда не …

ВИДЕО: Ал Наср го декласираше Интер Мајами, прекрасен гол на Лапорт од пола терен Read More »