• кристијано роналдо

Дали Солскјер треба да се загрижи по реакцијата на Роналдо, Португалецот ќе му пресуди на Норвежанецот?!

Кристијано Роналдо во последните моменти од летниот преоден рок се врати во Манчестер јунајтед, но веќе е лут. На сите им е познато дека Роналдо не сака да седи на клупата за резервни играчи и дека си замина од Јувентус кога сфати дека со враќањето на Масимилијано Алегри се почесто нема да биде во првиот …

Дали Солскјер треба да се загрижи по реакцијата на Роналдо, Португалецот ќе му пресуди на Норвежанецот?! Read More »