• кошарка

Одличен настап на Никола Јокиќ

Никола Јокиќ одигра уште еден натпревар за паметење, овозможувајќи му на својот тим Денвер Нагетс да дојде до победа во дуелот со Оклахома од 131-126. Србинот имаше одличен учинок (39 поени, 10 скока и 9 асистенции), а само една асистенција му недостасуваше за трипл-дабл. Лука Дончиќ по дуелот со Бостон можеше да се пофали со …

Одличен настап на Никола Јокиќ Read More »