• израел

Сирија тврди дека соборила неколку израелски ракети насочени кон Дамаск

Сириската армија денеска соопшти дека соборила неколку израелски ракети лансирани од Голанската висорамнина, чија цел бил јужен Дамаск, објави сириска државна новинска агенција, цитирајќи воен извор. Претходно, во текот на ноќта, медиумите јавија за експлозија во околината на Дамаск. Израел не потврди дека извршил напад врз Дамаск. Светските агенции наведуваат дека од почетокот на нападот …

Сирија тврди дека соборила неколку израелски ракети насочени кон Дамаск Read More »