• зелка

Необичен рецепт за мусака од зелка: Две омилени јадења во едно

Мусаката е јадење што со задоволство го приготвува секоја домаќинка, лесно се подготвува, но ако секогаш се прави со истите состојки, може брзо да стане здодевно. Затоа, денеска ви предлагаме рецепт за мусака со свежа зелка и ќе добиете сосема поинаков оброк, вкусен топол, но и ладен. Во зима, ова јадење можете да го подготвите …

Необичен рецепт за мусака од зелка: Две омилени јадења во едно Read More »