• закани

Исламски џихад: Заканите на Нетанјаху нема да успеат

Абу Хамза, портпарол на бригадите Ал Кудс, военото крило на палестинскиот исламски џихад, ги поздрави „акциите на отпор“ против израелската агресија во Либан, Јемен и Ирак и рече дека заканите од израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху нема да успеат. „Ги поздравуваме следбениците на нашиот отпор, браќата во Хезболах и Јемен и храбриот отпор на Ирак и …

Исламски џихад: Заканите на Нетанјаху нема да успеат Read More »